• Русский
  • English
  • Eesti

Haljastuse rajamine ja projekteerimine

 

Kivitom aiakujundusAiakujundamine saab alguse planeerimisest ja projekteerimisest. KiviTomi kogenud ja professionaalne meeskond aitab sul leida sobivama lahenduse sinu õueala kujundamiseks, tehes seda terviklahendusena või osaliste töödena, just nii nagu soovid – olgu selleks puhkealad või grillnurk aiateedega, sillutisega sissesõiduteed erivalgustega, laste mänguplats, hekkide või muruplatside rajamine, sobiva taimestiku istutamine vmt. Esialgu mahuka ja kallina näiv kliendi visioon tulevasest aiast võib nutikate lahenduste ning kavandamise abil soodsaks osutuda.

Miks kasutada haljastaja abi:

  • Hästi planeeritud ja rajatud aed on kaunis, funktsionaalne ja lihtsam hooldada.
  • Vajalikke töid korraga tehes tuleb maksumus tunduvalt soodsam.
  • Kogenud spetsialist aitab oma kogemuste ja teadmistega sobivaimate lahenduste leidmisel.
  • Vajaliku tehnikaga ja tööka meeskonnaga saab tööd kiiremini tehtud.
  • Tööde planeerimine õiges järjestuses sh kasvupinnase ettevalmistus või kommunikatsioonide rajamine, aitab hoiduda hilisematest ümberehitustest ja lisakuludest.
  • Kaunis ja kvaliteetne terviklik haljastus tõstab kinnivara väärtust.

Haljastuse rajamine saab alguse heast koostööst. Kivitom teostab kõik tööd algusest lõpuni nii koduaedade kui kortermajade hoovide haljastamisel. Meil on olemas vajalikud vahendid aiakujundamiseks ja haljastuse rajamiseks – asjatundlikud spetsialistid, sobilik tehnika ja töötahe. Alustuseks saada meile oma soov või küsi hinnapakkumist.

Huvitav teada! Inimesed on oma ümbruskonda haljastanud tuhandeid aastaid. Arheoloogid on leidnud iluaedu iidsetest kultuuridest kõigil mandritel. Esimesed teated aedadest pärinevad hauakambrite joonistustelt neli ja poolt tuhat aastat tagasi. Haljastust kasutati peamiselt pühakodade, paleede ja avalike kohtade kaunistamiseks, kuid ka kodudes ei olnud see tundmatu. Näiteks roomlased haljastasid pereliikmete heaoluks, maiad kaunistasid templite juurde viivad teed perfektselt kavandatud taimestikuga. Haljastusel võis olla ka praktiline otstarve, näiteks aiandus ja põllundus. Haljastus linnaruumis on kui ühendus inimese ja looduse vahel. Istutades puid, põõsaid, lilli või külvates muru anname oma osa meid ümbritsevasse rohelusse, et tunda end hästi.